Kodėl sunkiai išsilaiko kai kurios logistikos įmonės
Pastaruoju metu itin didelių pokyčių vis sulaukia logistikos imones. Ši rinka tampa dinamiška, joje daug pokyčių nulemia besikeičiančios technologijos ir įvairios naujovės. Tad logistikoje nuolat yra ką veikti. Tačiau ne visoms įmonėms pavyksta gerai susitvarkyti su savo misijomis ir nepavykta išsilaikyti rinkoje. Kodėl kai kurios jos užsidaro, ko jos nesugeba padaryti?
Reikia priimti naujoves: kompiuterius
Logistikos imones kaip niekas kitas turėtų itin aktyviai įsisavinti visas kompiuterines naujoves. Kartu reikia ir priimti skaudžius sprendimus: gali tekti atleisti dalį darbuotojų, vietoje jų dirbtų kompiuteriai. Kartais tikrai neįmanoma pakeisti kai kurių dalykų ir tenka savo darbo vietą užleisti kompiuteriui. Tad įmonės, kurios žūt būt siekia išlaikyti senus darbo metodus, neatsinaujinti, dirbti visada vienodai – jos yra tarytum pasmerktos tam tikrai žūčiai. Joms nepavyks dirbti taip, kaip jos tikisi. Tenka pripažinti naujoves, jas priimti ir tikėtis optimalesnio darbo. Kitos įmonės įsisavina kompiuterizuotus procesus, todėl gali dirbti daug efektyviau. Tos logistikos imones, kurios atsisako dirbti priimant naujoves, turi pripažinti, kad turės dirbti ne taip našiai. Tai ilgainiui ir tampa įmonės nesėkmės strategija bei rezultatu.
Spjauna į per mažus užsakymus
Kai kurios įmonės gali prastai dirbti vien dėl to, kad turi nerealius tikslus. Tarkime, yra užsibrėžta imti tik didelius užsakymus. Tai yra tam tikras nelankstumas, jeigu įmonė visada nori dirbti tokiu pačiu režimu.Yra laikotarpių, kada didelių krovinių logistikoje tiesiog nėra, tad reikia dirbti su mažesniais. Todėl negalima į juos spjauti ir tikėtis, kad taip geriau.
Prastai valdo savo komandą
Kitas pasirinkimas, kuris gali nuvesti į nesėkmę – tai nemokėjimas suvaldyti savo komandos. Darbas logistikoje vis tiek visų pirma yra darbas su komanda, su žmonėmis. Jeigu nemokate jų valdyti, jeigu komandoje nuolat verda barniai ir kivirčai, tuomet nepavyks dirbti su komanda, kaip norite. Komanda tik tada duos rezultatų, kai bus darnus kolektyvinis darbas. Pradėti reikia nuo viršaus – nuo gerų vadovų ir strategų, kurie gali tinkamai valdyti visas žemesnes jungtis.
Leave a Reply